Układanki symultaniczno-sekwencyjne wyd. 2

Nowy produkt

Zestaw Układanek symultaniczno-sekwencyjnych składa się z dziewięciu biało-niebieskich kostek oraz książeczki z wzorami uporządkowanymi według trudności. Ćwiczy funkcje zarówno prawej jak i lewej półkuli mózgu.

W pudełku: 9 kostek, książeczkę ze 32 wzorami.

Więcej szczegółów

69,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Układanki symultaniczno-sekwencyjne

Układanki symultaniczno-sekwencyjne stymulują pracę zarówno prawej jak i lewej półkuli wykorzystując jednocześnie procesy uwagowe.

Zadanie wymaga właściwego ułożenia kostki w przestrzeni tak aby wybrać ścianę przedstawiającą odpowiedni element. Jednocześnie koniecznie jest wyodrębnienie składowych elementów ze wzoru przedstawionego w książeczce oraz analiza ich linearnego ułożenia. Wykonanie ćwiczenia angażuje również procesy związane z dokonywaniem rotacji mentalnych.

Układanki symultaniczno-sekwencyjne, wydane przez Wydawnictwo Centrum Metody Krakowskiej.  Niepozorne, a genialne. Dla małych i dużych, dzieci i dorosłych, trenują prawą i lewą półkulę mózgu. Niewielkie drewniane sześciany, na każdej ściance inny wzór, a do tego książeczka z obrazami do układania na różnym poziomie trudności, od najłatwiejszych do mocno skomplikowanych. Zabawa polega na ułożeniu takiego samego wzoru z klocków (czterech lub dziewięciu) jak na karcie. Brzmi znajomo, to prawda, ale fenomen tkwi w tym, że do ułożenia wzoru nasze oko musi zobaczyć poszczególne klocki we wzorze, aby wybrać odpowiednią ściankę, a ręka ułożyć go w przestrzeni.

Niebywała gimnastyka dla każdego mózgu.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: