Klocki Canoe - Zestaw Pamięć

Zestaw złożony z 20 klocków i specjalnie przygotowanych plansz oraz czarnej zasłonki. Trening pamięci na każdy dzień dla małych, większych i najstarszych.

Zestaw złożony z 20 klocków i specjalnie przygotowanych plansz, czarnej zasłonki oraz drewnianej podstawki, w której można umieścić planszę.

Canoe Pamięć przeznaczony jest do treningu pamięciowego.  Dzieci ćwiczą nie tylko pojemność pamięci, ale również (nie mniej ważne) myślenie i pamięć przestrzenną, czyli ułożenie klocków z prawej lub lewej strony, na górze lub na dole wzoru.

Plansze do zestawu przygotowane są tak, aby możliwe było stopniowanie trudności od łatwego do trudnego. To ważne z punktu widzenia nabywania przez dziecko kolejnych poziomów umiejętności. Dzięki temu, zestaw może służyć jednemu dziecku przez wiele miesięcy.

Z  punktu widzenia rozwoju  sprawna pamięć odgrywa zasadnicze znaczenie w  procesie uczenia się, a myślenie przestrzenne determinuje samodzielne działanie i buduje płaszczyznę do samodzielnego rozwiązywania problemów.

Uwaga! Zestaw Pamięć dedykowany jest nie tylko dzieciom ale też dorosłym, chcącym utrzymać swój umysł w dobrej kondycji.

Jak się bawić?

1. Wybierz dla dziecka planszę odpowiednią do jego możliwości.
  2. Włóż planszę w podstawkę lub połóż na stole.
  3. Daj dziecku kilka sekund na przyjrzenie się jej, a następnie zasłoń czarną zasłonką.
  4. Zadaniem dziecka jest ułożenie wzoru z klocków z pamięci.

Pamiętaj, że wiele wzorów można ułożyć w co najmniej dwóch lub więcej kombinacji, obracając planszę. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe ćwiczenia i unikamy nudy, która nie jest sprzymierzeńcem trenowania pamięci.