Szeregi – zestaw edukacyjny

Zestaw zawiera 64 elementy o wymiarach 6×6 cm. Umożliwia wykonywanie ćwiczeń polegających na kontynuowaniu szeregów i uzupełnianiu szeregów.

Aby wykonać ćwiczenia polegające na naśladowaniu szeregów, należy zaopatrzyć się w dwa zestawy elementów.

Zestaw edukacyjny Szeregi

Szereg jest ciągiem elementów ustawionych obok siebie w linii prostej – przytoczona najprostsza definicja ujmuje to, co najistotniejsze w języku mówionym i pisanym. Dzięki linearnemu porządkowi głosek w słowach i liter w wyrazach zapisanych możliwe jest budowanie znaczeń. Jakiekolwiek zakłócenie tego porządku nadaje wypowiedzeniu inny sens (kot : kto, nos : son, seton : notes).

Liczne błędy w uszeregowaniu znaków językowych można obserwować wśród:

• dorosłych osób z afazją,
  • dzieci z autyzmem, alalią i afazją dziecięcą,
  • uczniów z dysleksją,
  • osób uczących się języków obcych.

Podczas konstruowania szeregów do ćwiczeń stymulujących muszą być uwzględnione następujące cechy:

1. rosnąca wielkość (od najmniejszego do największego),
  2. malejąca wielkość (od największego do najmniejszego),
  3. stopniowe domykanie rysunku,
  4. rosnąca intensywność barwy.