Klocki Canoe Worek 60 sztuk

Worek – 60 sześciennych klocków drewnianych w  dwóch najbardziej kontrastowych kolorach, czarnym i  białym, z  nadrukowanymi prostymi wzorami geometrycznymi (koło, kwadrat, krzyżyk, iks).

Wyprodukowano w Polsce z drewna bukowego I gatunku. Malowane farbami bezpiecznymi dla dzieci, spełniającymi europejskie wymogi bezpieczeństwa. Klocki posiadają certyfikat CE.

Oryginalne wzornictwo i kolorystyka przyciągają uwagę dzieci i zachęcają do twórczej zabawy.
Zabawa klockami Canoe silnie stymuluje zmysł wzroku, pracę lewej półkuli mózgu, zachęca do przemyślanego wyboru klocków.
Zestaw klocków w worku idealnie komponuje się z kompletem plansz (również w naszej ofercie), zabawa wówczas jest pełniejsza i  jeszcze bardziej rozwijająca.

Jak się bawić?

1. Rozcinamy plansze tak, jak wskazują linie cięć.

2. Układamy wzorki z klocków na kilka sposobów:

• budowle jednorzędowe wzorem na klocku do góry lub wzór kierujemy do przodu

• wzorki dwu- i więcej rzędowe wzorem skierowanym do przodu, jeśli dziecko ma ochotę ułożyć budowlę „piętrową” lub znów wzorkiem ku górze, jeśli układanka ma być płaska.

3. Aby uzyskać jak najlepszy efekt stymulujący rozwój, zachęćmy dziecko do układania wszystkich wzorów według reguły: rozpoczynamy zawsze od lewej strony i układamy klocek po klocku (po kolei)

Jeśli układamy budowle płasko rozpoczynamy od górnego rzędu i lewej strony.

W przypadku budowli przestrzennych początek stanowi dolny rząd, pierwszy klocek od lewej strony.

Ten sposób układania doskonale trenuje linearne przetwarzanie informacji, co stanowi niezbędną bazę do podjęcia w przyszłości nauki czytania i pisania. Pomaga też w rozwijaniu kompetencji językowych, w postaci porządkowania myśli i wypowiedzi.

4. Jeśli dziecko ma kłopot w ułożeniu budowli według wzoru, pokazujemy każdy kolejny klocek na planszy.

Inne propozycje zabaw

1. Sortowanie

• według kolorów – najłatwiejszym wariantem jest podzielenie na kolory kloców, które nie mają wzoru

• według kolorów – w wariancie trudniejszym dzielimy klocki ze wzorami (kryterium podziału może być kolor

tła klocka lub kolor wzoru)

• według wzoru – rozpoczynamy od łatwiejszych zadań (łączymy w zbiory identyczne klocki), a następnie

bardziej zaawansowane (tworzenie trzech i czterech zbiorów lub pomijamy aspekt koloru)

2. Układanie z pamięci – w zależności od wieku i możliwości dziecka układamy budowle z kilku klocków, zakrywamy i prosimy dziecko o ułożenie tak samo.

3. Łączenie w pary – propozycja dla młodszych dzieci.

4. Wykluczanie ze zbioru – kładziemy przed dzieckiem kilka klocków połączonych jedną lub dwoma cechami oraz jeden inny. Zadaniem dziecka jest wskazanie klocka, który nie pasuje.