Grafitki zestaw 2 - Zwierzaki

Nowy produkt

Układanka edukacyjna

Grafitki stymulują zmysł wzroku, rozwijają analizę wzrokową, uczą rozpoznawania szczegółów i dopasowania obrazów do siebie. Zabawa Grafitkami pobudza do pracy rozległe obszary lewej i prawej półkuli mózgu.

Zestaw składa się z 6 kółek ze wzorami, które dziecko wkłada do odpowiednich otworów na planszy.

Wiek: od 2 do 4 lat.

Więcej szczegółów

29,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

WZROK jest jednym z najważniejszych naszych zmysłów. Dostarcza nam niezbędnych informacji o otaczającym świecie.
Dziecko już od urodzenia trenuje spostrzeganie wzrokowe, zdobywając kolejne doświadczenia.

Rozwiązywanie zadań w serii „Grafitki” nie są dla dziecka oczywiste i wymagają przeanalizowania obrazów. Zawierają one bowiem zarówno cechy wspólne, identyczne, jak i różne, które dziecko musi znaleźć. Dzięki temu pobudzamy do pracy zarówno prawą półkulę mózgu, która identyfikuje podobieństwa, oraz lewą, która spostrzega różnice. W ten sposób dziecko bawiąc się, jednocześnie przygotowuje analizator wzrokowy do późniejszych, bardziej zaawansowanych zadań.

Czy wiesz, po co dzieciom spostrzeganie różnic? Spójrz na literki p i b – dla prawej półkuli mózgu to jeden i ten sam zwór, bo są bardzo podobne, a właśnie ta część mózgu działa według programu podobieństwa. Gdy do gry wchodzi lewa półkula, odnajdzie różnice, bo to jej praca.

W Grafitkach dla maluszków (Biało-Czerwone, Paski i Kratki, Paski i Rozetki) cechą różnicującą jest kolor. Łatwe, prawda? Ale od czegoś trzeba zacząć. Dla 3-4 latków (Zwierzaki, Wzory, Cienie) kombinacji jest nieco więcej – jest cień, zmiana ułożenia elementów, łączenia ich.

Zachęcam Was do kreatywnego wykorzystania układanek. Można się nimi bawić na różne sposoby, tym głównym jest oczywiście dopasowanie elementów do wzorów na planszy. Jednak przy okazji można poćwiczyć też pamięć – odłóż planszę na bok, wybierz 2, 3 lub 4 koła, pokaż dziecku, a potem odwróć. Zadaniem dziecka jest opowiedzenie, co było na kolejnych kółeczkach. Sprawdź najpierw, czy Ty potrafisz wykonać to zadanie.

Udanej zabawy!

Materiał: kaszerowany karton

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: