Piłka w 3 paski

Nowy produkt

Ręcznie malowana Piłka w 3 paski to zawieszka służąca do stymulacji funkcji wzrokowych niemowląt od urodzenia do 3 miesiąca życia.

Materiał: drewno

Więcej szczegółów

44,70 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Zawieszka dla niemowląt: Piłka w 3 paski

Wzrok jest jedynym zmysłem, na który w łonie matki nie działają żadne bodźce, dlatego też noworodek widzi bardzo słabo, skupia wzrok na bardzo wąskim przedziale odległości od swojej twarzy, widzi wyraźnie zarysowane przedmioty, czarno-białe wzory oraz zabawki o jaskrawych barwach. Niestety nie widzi jasnych kolorów, a piękne, pastelowe karuzele, umieszczone nad łóżeczkiem zlewają mu się z sufitem. Właśnie dlatego Zawieszki dla niemowląt w kontrastowe wzory: czarno – białą kratkę, żółto – czerwone oraz żółto –czerwono- czarne paski są doskonałą „zabawką” stymulującą funkcje wzrokowe Twojego nowonarodzonego dziecka. Potwierdzają to również wyniki badań, które pokazują, że u noworodka obserwuje się tendencję do częstego patrzenia na obiekty tworzące jakiś wzór, a miesięczny bobas jest niezwykle zainteresowany mocno skontrastowanymi przedmiotami.

Jak stymulować zmysł wzroku przy użyciu zawieszki? To bardzo proste, wystarczy, że zawiesisz zawieszkę na łóżeczku lub ją postawisz w łóżeczku, wózku podczas spaceru i pozwolisz maluchowi na nią patrzeć! Ważna jest odległość, maksymalnie 15-20 cm od buźki dziecka. Proste prawda?! W ten sposób Twój maluch uczy się skupiać wzrok. Następne ćwiczenie jest nieco bardziej wymagające, a mianowicie – bierzesz, Drogi Rodzicu zawieszkę do ręki i wolno przesuwasz ją nad główką dziecka po łuku 90 stopni i obserwujesz reakcje dziecka – czy stara się śledzić wzrokiem przesuwający się przedmiot, czy obraca główkę? Dzięki temu ćwiczeniu maluch uczy się spostrzegać przedmiot i śledzić jego ruch. Po co? Po to, żeby za moment móc Ciebie zauważyć na drugim końcu pokoju i obserwować z zaciekawieniem wykonywane przez Ciebie czynności, po to, żeby jego neurony lustrzane mogły uczyć się tego i Twoje dziecko mogło w odpowiednim czasie naśladować te czynności. Pamiętaj, aktywne spostrzeganie jest podstawowym etapem rozwoju inteligencji oraz uczenia się języka.

Produkty powiązane