Szyfrowanki 1. Zabawa edukacyjna dla dzieci uczących się czytać

Szyfrowanie wiadomości to jedna z ulubionych zabaw dzieci, które uwielbiają atmosferę tajemniczości, rozwiązywanie i tworzenie zagadek. Szyfrowanki odpowiadają na te potrzeby.

Bawiąc się, maluchy trenują rozpoznawanie sylab, łączenie je w słowa i  zdania. Korzystając z  podanego kodu tworzą kolejne konstrukcje, odgadując ich znaczenia.
Gra przeznaczona jest dla dzieci uczących się czytać.

Jak się bawić?

1. Przygotowujemy planszę z kodem obrazkowo-sylabowym oraz kartoniki z sylabami.
  2. Dziecko wybiera dowolną planszę z obrazkami i według instrukcji, którą ma przed sobą, układa kolejno sylaby. Ważne jest, aby układać sylaby po kolei, rozpoczynając od lewej strony.
  3. Odczytujemy następnie znaczenie ułożonych zdań.
  4. Dzieciom zaawansowanym w nauce czytania można zaproponować odgadywanie zdań przed ułożeniem ich z sylab.