Klocki Canoe Zestaw Duży w skrzynce - pomoc terapeutyczna

Duży zestaw – 60  sześciennych drewnianych klocków w  dwóch najbardziej kontrastowych kolorach, czarnym i  białym, z  nadrukowanymi prostymi wzorami geometrycznymi (koło, kwadrat, krzyżyk, iks). W zestawie znajdują się również 34 plansze, według których dzieci układają wzory.

Wybór kolorów i kształtów nie jest przypadkowy: kontrast kolorystyczny to silny bodziec dla wzroku, przez co osiągamy po pierwsze zainteresowanie, po drugie dłuższą koncentrację. Użycie różnych znaków graficznych w  kontraście ma jeszcze bardziej pobudzić percepcję wzrokową ale też analizowanie obrazu pod względem podobieństw i  różnic. Znaki z  krzyżującymi się liniami dodatkowo pobudzają współpracę lewej i prawej półkuli mózgu.

Plansze zawierają budowle o  różnym stopniu trudności. Zabawa lub praca z klockami Canoe polega na budowaniu według wzoru z  karty, przez co dzieci trenują wiele ważnych funkcji myślowych: naśladowanie, rozróżnianie kolorów i  kształtów, linearne przetwarzanie informacji, myślenie przestrzenne.